Produkty

Tryskací haly

 

Správná příprava kovových povrchů před lakováním má zásadní význam pro ochranu povrchů proti korozi. Proto tryskání kovových výrobků je důležitou součástí každé současné výroby ocelových konstrukcí, strojírenství, loďařství, stavby mostů atd.


V této souvislosti přítomnost nebo nepřítomnost tryskacích kamer ve výše zmíněných podnicích – jsou indikátorem toho, jak se ve výrobě řeší problém ochrany proti korozi.

 

 

Co znamená "tryskání"? Tryskani - proces pusobeni abrazivnich castic na cisteny povrch proudem stlaceneho vzduchu (tlakovzdusne tryskani). Tryskani se pouziva nejcasteji ve strojirenstvi k zaverecnemu cisteni odlitku, pred povrchovou upravou, napr. lakovanim, protoze dokonale odstranuje stopy po obrabeni. Nejcasteji je to rucni cisteni operatorem (jeden nebo vice) uvnitr specialni kamery (kabiny). Nekdy se tryskani dela automaticky - pomoci specialnich manipulatoru nebo robotu.


Tryskaci kamery se pouzivaji k cisteni ruznych typu vyrobku, od malych az po velke, od lehkych az po tezke. Hlavni myslenkou vyuziti tryskacich kamer - je moznost opracovani povrchu opakovanym pouzitim abrazivu (ocelove broky, drt', korund atd.), ktera umoznuje podstatne snizit naklady na proces tryskani, snizeni tvorby prachu a prakticky vyloucit skodlivy vliv na zivotni prostredi.

 

 

My nabízíme:

  • širokou řadu tryskacích kamer pro opracování kovových odlitků, lodních trupů, železničních vagónů, větrných elektráren;
  • tryskací kamery pro tryskání ocelovou drti, korundem, plastovým abrazivem, skleněnými kuličkami;
  • ruzne typy designu tryskacich kamer (prenosne a mobilni, stacionarni: od malych az po velke, jednovchodove nebo pruchozi, s kolejnicemi pro voziky nebo se zavesnym zvedakem);
  • přizpůsobené pro vaše konkrétní potřeby;
  • určeno pro všechny typy dopravy;
  • projektování, plánování a rozvržení tryskacích kamer (kabin);
  • montáž a instalace na klíč.

 


Nejčastěji tryskací kamery využívají výrobci ocelových konstrukcí, kteří používají, jako abraziv ocelové brusivo (broky, drť). Takový abraziv, plus vysoká produktivita tryskání, vyžadují speciální konstrukci vnitřního prostoru tryskacích kamer (ochrana stěn pogumováním, osvětlení) a jiného vybavení, mimo samotných tryskacích přístrojů,  metacích strojů, dopravních systémů pro sběr použitého abrazivů a jeho regenerací, filtr – lapač prachu.


Proc se zrovna pouziva ocelovy abraziv jako brusivo u vetsiny tryskacich kamer? Protoze tento abraziv je mozne recyklovat stokrat a jako vysledek - nejnizsi spotreba brusiva na metr ctverecni.

 


Jiné typy abrazivu (skleněný kuličky, korund, plastové brusivo, soda (vápník) a tak dále, mohou být použité pro čištění jiných povrchů: hliník, mosaz, nerez, sklo.


Tryskací kamera zahrnuje několik hlavních komponentů: kamera (kabina), tryskañí systém, recyklační systém pro regeneraci (vyčištění) a opětovně použití brusiva a filtr - lapač prachu. Většina tryskacích kamer má i jiné systémy, jako například: automatický podlahový hrabicový dopravník pro sběr použitého brusiva a jeho dopravu ke speciálnímu zásobníku nebo přímo do recyklačního systému; automatický ovládané stěny platformy pro přístup operátora k opracovávaným dílům.


Základními kritérii, které definují výběr požadované tryskací kamery a jejích parametry jsou - maximální rozměry opracovávaných dílů, jejich váha, požadovaný výkon při opracovávaní.